اینجا زمین است، حوا بودن تاوان سنگینی دارد!

در سرزمین من، سهم زنها از رودخانه ها، تنها پل هایی است، که پشت سر ادمها خراب شده اند...

من میان زن هایی بزرگ شده ام که شوهر برایشان حکم برائت از گناه را دارد.....!!!!

نمی دانم چرا شعار از لیاقتم، صداقتم، نجابتم و ... می دهی، تویی که میدانم اگر بدانی بکارتم به تاراج رفته، انگ هرزه بودن می زنی و می روی!

اما برگرد، پیدا خواهی کرد. این روزها صداقت و لیاقت و نجابتی که تو می خواهی زاید می دوزند!!!

امروز پول تن فروشیم را به زن همسایه هدیه کردم، تا آبرو کند ... برای نامزدی دخترش! و در خود گریستم ... برای معصومیت دختری که بی خبر دلش را به دست مردی سپرده که دیشب، تن سردم را هوسبازانه به تاراج برد ... و بیشرمانه میخندید از این پیروزی .... !!!!

روی حرفم، دردم با شماست، اگر زنی را نمی خواهید دیگر یا برایش قصد تهیه زاپاس را دارید، به او مردانه بگو داستان از چه قرار است، آستانه ی درد او بلند است.

... یا می ماند

یا می رود!

هر دو درد دارد!

اینجا زمین است، حوا بودن تاوان سنگینی دارد!

/ 10 نظر / 83 بازدید
SARA

salam neveshteat ra khandam booye dard dasht donya rooye saram avar shod gel begirand in zendegi nakardan ra gel begirand. zan azhare dardo tahamole saboor bash zendegi hamishe hast

عادل

گاهی شاید باید مشکل رو در جامعه نسوان یافت؛ ... زنانی که هر روز بر این نظام نابرابر دامن زدند؛ زنانی که بر تعریف مردانه زن تأکید کردند و مردانه، زنانگی را به آشپزخانه و ... تقلیل دادند!

محیا

اینجا زمین است، حوا بودن تاوان سنگینی دارد! حقیقت تلخ ...

شروین

سلام من نوشته هاتون رو مرتب دنبال میکنم و استفاده میکنم. یک راهنمایی میخواستم ازتون. من برای مستر آی تی یکساله از دانشگاه ولوگونگ و دوساله وسترن سیدنی پذیرش دارم، منتظر جواب دانشگاه تکنولوژی سیدنی هم هستم. میخواستم نظر تخصصی شما رو بدونم که برای من که هزینه تحصیل رو شخصی و به قصد اقامت می پردازم و متاهل هستم و همسرم باید در این مدت سخت کار کنه، آیا بهتره مستر یکساله بخونم یا دوساله؟ اصلا اینها فرقی برای کار پیدا کردن میکنن با هم؟ از طرفی 2 سال تحصیل امتیاز داره برای اقامت و از طرف دیگه 1سال تحصیل هزینه کمتری داره و شاید زودتر وارد بازار کار بشم. نظرتون چیه؟ و سوال دوم اینکه در چه دانشگاهی درس بخونی، چقدر توی پیدا کردن کار مهمه، یعنی مثل ایران درجه بندی دانشگاه در کاریابی نقشی داره؟ ممنون میشم راهنمایی کنین

شروین

ممنونم. برای تصادف خیلی متاسفم. خدا رو شکر که به خیر گذشته

محمود

سلام بهرصورت یاباید ازادی رو بخوای با همه دلتنگی وسختیها یا ایران رو بدون دموکراسی وازادی وجوش وحرص از دست اینا

متن قشنگی بود. موفق باشید.

vaghean ziba bud