سرزمين زيبای من

سلام

خوب من برگشتم. جای همگی سبز. خیلی خوب بود و خوش گذشت. آرامش بود و آرامش و آرامش. همون جور که دلم میخواست خواب و کتاب! شمال هوا محشر بود. طبیعت هم که غوغا میکرد. چشمم از این همه زیبایی سیر نمیشد. اصلا دلم نمیخواست برگردم. احساس میکردم می تونم یک هفته دیگه همینطور آروم و بیخیال زندگی کنم. یک زندگی به دور از هیاهو و از همه مهمتر بیخبری مطلق از دنیای بیرون، نه تلفن، نه اینترنت، نه موبایل، نه حتی اخبار! یه این میگن زندگی بی دغدغه.

روز اول کمی بیتاب بودم هم آرامشش رو دوست داشتم هم حس میکردم چیزی کمه! البته که از حق نگذریم اگه بخوام روراست باشم کمی هم دلتنگ بودم. دلتنگ خیلی چیزا و خیلیها! اما در کل خوب بود. زندگی آروم بدون هرگونه اتفاق. برخلاف پیش بینی، هوا آفتابی بود و نهایتا نیمه ابری. آفتاب دلپذیر پاییز، طبیعت زیبا، نشستن رو اون تاب بچهگیهات و آروم تاب خوردن و کتاب خوندن. اونقدر که نمی فهمی کی چشمات رو خواب داره میبره! به خودت که میای میبینی مست خوابی. خواب نیمروز پاییزی. بعدشم خوابی خوش. بدون رویا بدون کابوس.

5شنبه با برادر گرامی راه افتادیم رفتیم کنار ساحل کلی سر به سر هم گذاشتیم و عکس گرفتیم. بعد هم زد به سرمون بری آبشار آب پری. این جاده یکی از زیباترین جاده های شمال. راه افتادیم حیف که به تاریکی خوردیم. وسطهای راه مبهوت زیبایی و وهم جاده تاریک، مجبور به بازگشت شدیم. نمی دونم گاهی انگار میزنه به سرم. وقتی بر میگشتیم از خودم می پرسیدم اگه تو اون جاده خلوت اتفاقی میوفتاد باید چیکار میکردم. اتفاق منظور تنها این نیست که یک عده بهمون حمله کنن و این حرفا نه، اتفاق مثل خرابی ماشین یا پنچر شدن. موبایل که آنتن نمی داد تازه اگر هم میداد من گوشیم تو ویلا بود!!! چاده هم خلوت اونم دم افطار! خوب شماها دیگه دعوام نکنین خودم بعدش فهمیدم چه اشتباه بزرگی کردم! اما خوب اینم برای خودش تجربه ای بود.

دیگه اینکه دارم یک کتاب میخونم به اسم کیمیا خاتون نفسم رو بند اورده! خدا به خیر آخرش رو. کیمیا خاتون دختر کرا خاتون، همسر محمدشاه ایرانی که بعد از مرگ همسرش بعد از سالها عزاداری به عقد جلال الدین محمد بلخی، مولانا درمیاد. در واقع کیمیا خاتون دخترخوانده مولانا بوده. همون دختری که مولانا به دلیل علاقه زیادش به شمس تبریزی اون رو به عقد شمس در میاره! اینا برام تازه نبود. میدونستم اما اونی که نمی دونستم این بود که کیمیا خاتون نه تنها علاقه ای به شمس نداشته که شیفته علاءالدین پسر کوچک مولانا بوده و جالب اینکه این عشق و علاقه دوطرفه بوده! هنوز کتاب رو تموم نکردم، اما حس خوبی ندارم. من همیشه دیوونه مولانا بودم و حالا. در تضاد غریبی به سر میبرم. از یکطرف اشعار و دیدگاه مولانا و از طرف دیگه حس زنانه و تحقیر زن بودنم! حالا باید ببینم آخر کتاب چی میشه.

دیگه اینکه دلم عجیب سرکش شده و از دلم سرکش تر جسممه! خودمم موندم که چه باید کرد. فعلا بیخیال هردو شدم. تا شاید راه چاره ای پیدا کنم.

/ 16 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
دريانورد

دوست دارم اين آرامش رو. به نظر ميرسه کتابی که داری ميخونی کتاب جالبی باشه.

آلبالو خانوم

خانومی خيلی به هوس انداختی منو واسه خوندن اين کتابه!

ليلی

من فکر ميکنم علت اينکه تو اينقدر تحت تاثير کتابهاقرار می گيری اينه که دير شروع به خوندن کتاب کردی....هر کتابی حقيقت مطلق نيست...انسان بايد دانسته هاشو از موضوعات زياد کنه...نظرات مختلف و مخالف رو...مثلا در مورد مولا نا که گفتی...بعد با توجه به بر داشت خودت از دانسته ها و کسب کرده هات به نتيجه مناسب برسی...نه اينکه با خوندن يک مورد مخالف دانسته های خودت بهم بريزی مطلبی بر داشته فقط از يک کتاب که شايد حقيقت باشه يا نباشه.

shaminelli

راست ميگه پدر . منظور کدوم محمد شاه هست محمود آباد هم جای باحاليه

تخته خاکستری

حشر و نشر پاييزی با شمال و دريا و شعر ، زيباترين هديه پاييزی ست. هفته ديگر نصيب بنده نيز خواهد شد. اگر خدا بخواهد.

پرنس

سلام.....وای تصويری که از شمال گفتی حسابی هواييم کرد..خوش بحالت واقعاً.....راستی از آخر کتاب چه خبر؟؟؟؟

دکتر سينوحه

رسیدن بخیر ...من از هوای شمال زیاد خوشم نمیاد! خیلی برام شرجیه .. بعضی وقتها نمیتونم نفس بکشم!‌ اما خوب حس رو منتقل کردی

سمير

سلام خيلی خوبه که اين همه بهت خوش گذشته شمال. مثل اينکه کلی هم انرژی گرفتی. قضيه انرژی رو ميشه از مقايسه اين پست و پست قبليت متوجه شد. در مورد اون جاده خلوت هم زياد خودت رو ناراحت نکن. اگه آقای برادر خودش دوست نداشت باهات نميومد. پس با هم همدستين :)) اگه کتابه تموم شد و آخرش هم خوب بود يه خبر بده که بخونمش. راستی يادم رفت بگم. بار اوله ميام اينجا و از نوشته هات دوستم اومد. بايد بشينم آرشيوتو بخونم. دوست داشتی يه سرکی بکش سمت من.

ياسمن بانو