خوشبختی!

سلام

خوب اول از همه؛ از تمام دوستای خوبم عذر خواهی کنم بابت برداشتن لینک تماس! حالا دلیلش: هیچی یک مشت آدم ابله و بیمار که به خودشون اجازه می دن بدون اینکه ازت اجازه بگیرن برای pm یا mail می زنن! اون چه مطالب جذابی! امروز احساس کردم این آدمهای بیمار اونقدر ارزش ندارن که وقتم رو بابت خوندن مطالبشون هدر بدم! عمرم کوتاهتر از این حرفاس! هرچه قدر هم که آدم بگه بیخیال و از حرفا باز هم ته دلت کمی اعصابت بهم میریزه! خوب نتیجه وقتی داریم جایی زندگی می کنیم که پر از آدمهای بیمار روحی و روانیه، مجبور میشیم اینجوری رفتار کنیم دیگه! هنوز فرهنگ خیلی چیزا رو نداریم! (تاکید می کنم نداریم، منم شامل میشم ها!) بهر حال شرمنده! اونایی که منو تو این مدت شناختن مطمئنم به خودشون نمی گیرن و از دستم ناراحت نمی شن!

دیگه اینکه دیشب با یکی از دوستای خوبم شام رفتیم بیرون. خیلی خوش گذشت حداقل به من. مدتها بود اینقدر آروم نبودم! موزیک عالی، غذای خوب، محیط آروم، سرویس خوب و از همه مهمتر یک همنشین فوق العاده! همه با هم دست به دست هم دادن و یک شب رویایی و یم خاطره خوب رو درست کردن! دیشب دوستم ازم پرسید :بزرگترین آرزوت چیه؟ گفتم : سلامتی و خوشبختی! خندید و گفت: اینکه آرزوی همه است! گفتم: آره اما اکثراً نمی دونن این آرزو، آرزوی خیلی بزرگیه! خوشبختی مفهوم گسترده اس داره! چیزی که مهمه اینه که بلد باشی چجوری زندگی کنی! فهمیدن اینکه چقدر خوشبخت هستی هنره! آدما معمولاً تو زندگیون درک نمی کنن چقدر خوشبختن برای همین هم نمی تونن از زندگیشون لذت ببرن! این کم درخواستی نیست که از خدا بخوای چشمهای بازی بهت بده تا بتونی خوشبختیت رو درک کنی! نگاهم کرد و لبخند زد: جالبه! آرزوی بزرگیه؟ احساس خوشبختی می کنی؟ گفتم: آره. بخصوص الآن.

دیشب دعا کردم: خدایا این روزا و شبها رو ازم نگیر!

آدم ممکنه خیلی وقتها خسته بشه، ناراضی باشه، تو فراز و نشیب زندگی گیر کنه! ممکنه مدارکت رو اونجور که میخوای بهت ندن، ممکنه که کارت برای رفتن درست نشه یا اینکه مثل همیشه طول بکشه( که حتماً مثل همیشه حکتی داره فراتر از درک تو!) اما همه اینا باعث می شن که تو خوشبخت باشی! بخاطر تمام این غصه های ریز و درشته که صبح که از خواب پامیشی علیرغم سر دردت، علی رغم اینکه تا مغز استوخونت یخه، دلت می خواد فریاد بکشی که من چقدر خوشبختم! خدای صد هزار مرتبه شکرت! بخاطر این احساس زیبا، بخاطر تمام لحظه های خوب و بخاطر هزار و یک چیز دیگه!

آدم مگه از زندگیش چی می خواد بیشتر از این! خوونواده خوب، سلامتی و هزار یک چیز کوچیک بزرگ دیگه!چقدر این سرخوشی و لذت زیباست! دلم نیومد بعد از اینهمه غرغر کردنام این حس قشنگ رو باهاتون شریک نشم.

راستی یه سوال از نظر شما خوشبختی یعنی چی؟ برای خوشبخت بودن به چی نیاز دارین؟ چقدر خوشبختین؟

خوش باشین.

/ 11 نظر / 8 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پيام

سلام.شايد خوشبخت بودن يک خنده از ته دل باشههميشه خوشحال باشين.

لیلی

سلام. خوشبختی از نظر من یعنی آرامش. وقتی چیزی نیست که آرامشتو بهم بزنه یعنی به ایده آل هات رسیدی.یعنی چیزی که که اعصابتو بهم بزنه. وقتی سالم باشی آرامش داری وقتی ........... و و و....... بد ترین چیز ی که می تونه آرامش منو بگیره اینه که کسیو که فکر می کردم رفیقمه نارفیقی کنه و دروغ بگه پشت دروغ. که باید سعی کرد بیخیال شد اونوقت باز هم می شه رسید به آرامش. همیشه در آرامش باشی دوست گل من.

هستی

به نظر من خوشبختی يعنی اينکه بدونی کسی هست که دوست داره...کسايی هستن که دوسشون داری...سلامتی...اميد به آينده داری...

سمانه

سلام.شديدا با نظر پيام موافقم

محمد

خوشبختی واژه ی قشنگی هستش خيلی ممنون که اومدی و سر زدی

مجيد

من کاملاْ با اين پست شما موافقم . فکر نمی کنم حرفی برای گفتن مونده باشه . راستی چرا ديگه پيش ما نمی آي ؟

خانه ما

درذهنت جستحو کن...با گذشته ات بسنج وبا اينده تراز کن تعادلش ميشه خوشبختی.

سيزيف

خوشبختی يعنی يه موزيک عالی يه غذای خوب يه محيط اروم و يه همننشين فوق العاده دست به دست هم دهيم به مهر ميهن خويش را کنيم اباد

سامه

خوشبختی يعنی همون چيزی که بهش نميرسيم هيچ وقت

جباری

سلام.خوشحالم که با وبتون آشنا شدم.مطلب قشنگی بود حيفم اومد سوالتون رو جواب ندم.خوشبختی به نظر من يعنی احساس آرامش و اعتمادی که به همسرت داری و گرفتن دست کسانی که بهت نياز دارن.وبرای خوشبختی يه همسر و يه يار خوب لازمه.وصد البته من اين احساس رو به نظر خودم اندازه ی تمام دنيا دارم.