پایان اثاث کشی!!!

سلام

خب من خوبمف زندگی هم در جریان. خیلی مشغول بودم. خب دیگه زندگی من آروم و قرار که نداره، نه که ناشکری کنم، نه اصلا، اتفاقا یکجورایی این روزا دوستش دارم.

در این چند وقت خیلی فکر کردم، جالب من گاهی از این بی ثبات بودن زندگیم شکایت کردم و خسته شدم، اما همیشه هم از سکون متنفر بودم!!!!

خلاصه از اونجایی که زندگی من همیشه در جریان است، دوباره اثاث کشی کردم. چندتا کوچه اونورتر، بالاخره دیروز باقیمانده اسباب ها رو هم آوردم و تمام. حالا من و خونه جدید، در واقع اتاق جدید، همخونه جدید!!! تجربه تازه و مرحله ای جدید!!!

دارم دوباره دنبال کار میگردم، قردادم تمدید نشد. امیدوارم زودتر بتونم کار پیدا کنم. اینبار نگران نیستم. میدونم کاری ازم بر نمیاد، اتفاقی که باید بیوفته در زمان و مکان مناسبش میوفته. بهش فکر نمیکنم.

با مرخصی بانک هم موافقت نشد. بالاخره همکاری من با بانک کارآفرین هم تموم شد. سالهای زیبایی بود، با تمام ناخوشیها و اعصاب خورد شدنهاش. حاصل اون روزها و سالها، کلی دوست خوب، یک سابقه کار عالی و کلی تجربه مهم.

دیگه اینکه اینجا الآن بهارف اما بهار اینجا کجا و بهار ایران کجا، اشتباه نکنین، اصلا منظورم این نیست که دلم میخواد برگردم و این حرفا، نه. اما منکر عشقم به وطنم هم نمیشم. و اگر روزی شرایط برای یک زندگی آروم در ایران مهیا شه، حتما برمیگردم. ادم نمی تونه یکجا زندگی کنه وقتی ریشه هاش جای دیگه است.

سفر ایران، سفر خوبی بود. خیلیها رو دیدم، خیلی اتفاقها افتاد. این سفر به نوعی تکلیف زندگی من رو روشن کرد. این سفر مثل پایان دست پوکر بود، درست مثل همون لحظه ای که همه کارتها رو میشه و میبینی کی بلف زده و دست کی واقعا پر بوده. دست خیلیها رو شد. خیلی خوشحالم.

این سفر باعث شد خیلی چیزها رو در مورد خودم بفهمم، اولیش اینکه من دیگه اون دختر بچه ای که از ایران اومدم نیستم. خیلی سخت شدم، سختتر از اونی که حتی خودم تصورش رو میکردم. و در عین حال خیلی شکننده، شکننده تر از اونی که تصورش رو میکردم.

و باز یکبار از آقایون ایرانی ناامید شدم!!! جالب نه، دیگه اصراری ندارم برای اینکه همراه و همسفرم یک هموطن باشه!!! علیرغم تلاشم برای اینکه کماکان مثبت باشم و کاملا ازشون قطع امید نکنم، اما انگار راه دیگه ای برام نذاشتن. باورش سخت!!! اما خب حقیقت گاهی خیلی تلخ، خیلی تلخ!!! بماند. هرکدوم از ما قسمتی داره و سرنوشتی. شاید سرنوشت من هم برخلاف خواسته های قلبیم باشه. شاید خواسته های قلبی من با راهی که خداوند برام انتخاب کرده یکی نیست. دیگه بهش فکر نمیکنم.

دلم میخواست یکی بود که میتونست جواب بعضی سوالاتم رو بده. کاش کسی بودم که پاسخی قانع کننده برای این تضادها داشت. نمیدونم. شاید به وقتش پاسخ این سوالات رو هم فهمیدم!!!

دیگه اینکه، همین. شما که اونجا کمر هفته تون شکسته و برای ما اینجا تازه شروع!! روزگار به کام و دلتون شاد.

/ 3 نظر / 36 بازدید
مریم

فکر کنم قبلا هم برات پی ام گذاشتم...تا یک ماه دیگه من و همسرم هم به استرالیا میایم. از الان دلتنگم.... میشه بدونم شما تو کدوم شهر زندگی می کنید؟!

محیا

زندگی پر از سوالاتیه که نمیشه به راحتی جواب داد انگار اگر این چرا ها تمام بشه زندگی معنای خودش رو از دست میده امیدوارم همیشه بهترین ها همیشه برای تو باشه

عادل

یکی از دوستان تازه از سیدنی برای تعطیلات سالیانه ش اومده ... اون هم از دلتنگی میناله و از دوری ... و برخلاف شما میگه که حالا که برگشته و دیده چی ها رو از دست داده دلش میخواد برگرده ... و خیلی به برگشتن و موندن فکر میکنه ....