حکایت دریا - بهمن فرمان آرا

سلام

دیشب افتتاحیه جشنواره فیلمهای ایرانی بود. فیلم افتتاحیه "حکایت دریا" فیلمی به کارگردانی بهمن فرمان آرا و کلی هنر پیشه به نام بود.

حکایت دریا فیلمی با ریتم آروم اما دلنشین. فیلمی که در تمام مدت دیدنش یک علامت سوال بزرگ داری و هر ثانیه از خودت میپرسی چی شد؟

بازی جالب فاطمه معتمد آریا و بهمن فرمان آرا روبروی هم خیلی جالب بود. فیلم پر بود از دیالوگهای آشنا و زیبا، انگار که خودت داری فیلم رو زندگی میکنی. و برای من نقطه اوج و قوت فیلم پایان فیلم بود.

یکی از زیباترین کارهای فرمان آرا استفاده از هنرپیشه های به نام در نقشهای کوتاهه، به نظر من بازی کردن نقش بلند ساده تر از نقش کوتاه! نقش بلند به هنرپیشه اجازه جا افتادن و آشنا شدن با نقشش رو میده، اما نقش کوتاه در حد یکی دوتا سکانس فقط یک آن و لحظه است. خراب کردنش کار آسونی و درست درآوردنش بس دشوار.

و اما حاشیه های افتتاحیه، جلسه پرسش و پاسخ با سیمین (فاطمه) معتمد آریا عزیز، شخصیتش همونی بود که تو ذهنم داشتم. و جالبتر از اون حضور منوچهر فرید، اتللو ایران، بود. دیشب یکجورایی احساس شرم کردم، اینکه 10 سال جایی زندگی کردم بدون اینکه بدونم یکی از اسطوره های تئاتر کشورم اونجاست! و چقدر تلخ بود دیدن اشکهای مردی که بغضی چهل ساله گلوش رو گرفته. و باز چقدر متاسف شدم که در طی هشت سال گذشته در هیچ جشنواره ای دعوت نشد!

مطلب آخر، حکایت دریا رو پیشنهاد میکنم ببینید.

/ 0 نظر / 32 بازدید