دلم هوايی شده!

سلام

خوب راستش حالم خیلی خوب نیست! دوباره ماه رمضان شروع شد و دردسرهای منم باهاش! هیچوقت نتونستم درک کنم چرا بعضیها میخوام بزور مسلمونت کنن! بابا جان اعتقاد و دین و ... که زورکی نمیشه! هر سال ماه رمضان علاوه بر کلی خاطره خوب از کودکی کلی هم مسئله به همراه داره! هر سال هم یک ساز جدید زده میشه! نمی تونم درک کنم! من همیشه فکر میکردم فلسفه روزه داری اینه که بتونی برای یک ماه درک کنی حس و حال اون آدم ندار رو که دلش خیلی چیزا میخواد و نداره! آخه بابا جان چطور می تونی چنین حسی رو درک کنی وقتی همه چیز رو از جلوی چشمت جمع میکنن! این چه روزه گرفتنیه آخه! صبح یک سحری کامل که فیل رو هم از پا میندازه، بعد هم هیشکی جلوت هیچی نمیخوره، هیچ بویی دلنشینی هم به مشامت نمیاد، تازه زودتر از معمول هم میری خونه، کار هم که بابا بیخیال روز روزونش ازش خبری نیست چه برسه به شب تار! زمان افطار هم، یک افطاری شاهانه! آره خوب من که اینجوری خوب معنی نداری رو میفهمم شماها رو نمی دونم! حالم از این قوانین مسخره بهم میخوره! به زور وادارت می کنن روزه بگیری! حالا اگه یک بنده خدایی مثل من معده درد شدید داشته باشه و نتونه روزه بگیره، اونم به تجویز دکتر (خداوند فرموده که در صورتیکه روزه برای سلامتی فرد مضر باشه تنها واجب نیست که مکروه هم هست!!!)، با این قوانین سفت و سخت بخواد یا نخواد مجبور میشه روزه بگیره! از صبح دارم به خودم می پیچم! خدا به خیر کنه این یک ماه رو! حالم از این قوانین مسخره بهم می خوره! فکر کنین بانکهای دولتی ساعت 9 صبح قراره بیان سر کار! محشره به خدا! یک ماه عملا کار تعطیل! بیخیال کی به کیه، زندگیت رو بکن! دارم میمیرم از سر درد!

الحق که شنبه دلنشینی رو آغاز کردم! بیخیال. حالم خوبه! بهتر هم میشم! دلم هوای کودکی هامو داره! خونه قدیمی، با اون حیاط خوشگلش، سفره افطار مادربزرگم (پدری)، دلم هوای شله زردهاشو داره! هیشکی نمی تونه مثل اون خدا بیامرز شله زرد درست کنه! آخ که چقدر دلتنگم. دلم برای همشون خیلی تنگ شده!

دلم بدجور هوایی شده! هوایی خیلی چیزا. دلم هوای رفتن داره! دلم میخواست می تونستم برم زود زود. هرچند که میدونم حتما دلیلی وجود داره که باید صبر کنم. اما خوب گاهی صبرم سر میاد. میشه یکی بیاد کاسه صبر منو هم بزنه تا سر نره و کمی بکشه پایین؟ یعنی راهی هست؟

دلم هوای مسافرت داره، ساکت و آروم. برای خودم. خودم و خودم و خودم! یک سفر طولانی. هرقدر که دلم خواست یک بلیط که برگشتش باز باشه!

دوباره دلم هوایی شده، بهونه میگیره و خودشو لوس میکنه! کارم شده نازکشی! منم مجبورم لوسش کنم! اخه تازگیها زیادی دل نازک شده و زود می شکنه! گاهی از دستش کفری میشم اما نگاه دخترک وادارم میکنه بازم مثل سابق نازشو بکشم و از غصه درش بیارم. گاهی می مونم باید با این دل سرکش لوس چیکار کنم! خودشم طفلی نمی دونه چی میخواد.

دلم میخواد کتاب بخونم، دلم میخواد بشینم و با خیال راحت فیلم ببینم. بعد با یک عده بشینم درباره اش صحبت کنم! دلم جلسه نقد و بررسی میخواد! دله دیگه، میخواد!

تو زندگیم یک شمارش معکوس شروع شده! حداکثر 10 ماه! دارم برای این مدت برنامه ریزی می کنم! کلی کار باید انجام بدم! دلم باز داره به لرزه میوفته! فکرش هم شیرینه و هم وحشتناک. هم لذتبخش و هم اندوهناک! مسخره است می دونم! اما من با همین چیزای کوچولوی مسخره خیلی حال میکنم!

شده تا حالا یک فیلم رو چند بار ببینین و هربار ازش لذت ببرین، هر بار همون حس اولین بار؟ راستی بهترین فیلمی که دیدن چی بوده؟ بهترین کتابی که خوندین؟

/ 16 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
دکتر سينوحه

فیلمی رو که چند بار دیدم و هر بار ازش لذت بردم. مظنون همیشگی است

پرنس

تو ايرانيها با رضا کيانيان فيلم روبان قرمز زندگی کردم!!! تو خارجيها هم تعطيلات رومی و دختر ميليون دلاری...جاده و زندگی زيباست هم محشر بود

محمد

فکر می کنی آدم ناز دل خودش رو بکشه بهتره یا ناز دل اونیکی رو!؟

L'petit ALI

فيلم خوب زياد..کتابه خوبم زياد...

هيچ کس

ازشمارش معکوستو زندگی خوشم می ياد! لحظه ها ارزشمنئ می شن.. همه چی اون جور که واقعا هست به چشم مياد...همون قدر زيبا و دست نيافتنی...!بهترين کتابی که خوتندم و هنوزم دوست دارم بخونمش راز فال ورق بود!

تخته خاکستری

من کازابلانکا را پنجاه و چند بار ديده ام و هر بار به همان لذت و شور رسيده ام.....در ضمن روزه گرفتن در صورت اين که ضرر داشته باشد حرام است. کاش می شد پول و وقت کافی داشت و به سفری يک ساله رفت.

هاچيپو

بهترين کتابی که خوندم: نامه به کودکی که هرگز زاده نشد، ۲۰۰۰ بار خوندمش و هنوز باهاش زندگی می کنم

اوليس

عطری دارم که هربار بو می کنم همان حال و هوای اولين بار به سراغم می ايد .. برای يک آن زمان گذشته را فراموش می کنم.. البته ان عطر تمام شده شيشه اش را نگاه داشته ام.. اما در مورد ماه رمضان و روزه داری و بهشتی که به زور در ان می چپانندمان! من يک ساله گذشته را مرتد بودم وحالا به سبک خودم برگشتم به خدايی که خودم دوست دارم.. خودم ساختمش.. شناختمش و حالا هم به سبک خودم پرهيز می کنم.. برام لذت بخشه خيلی زياد

طيب

چرا عاقلان رانصيحت كنيم/بيايد از عشق صحبت كنيم/تمام عبادات ما عادت است/به بي عادتي كاش صحبت كنيم/قيصرامين پور