برای تو!

عزیزکم سلام

گاهی عجیب برای گفتن حرفای دلم، کلمات رو کم میارم! گاهی بیان احساس درونیم کاری است بس مشکل، نه تنها به دلیل کمبود لغات بلکه بدلیل سردرگمی های گاه و بیگاه من.

شیرین من، چند وقتی است که حس می کنم جای چیزی شاید حتی حسی یا شایدم کسی در زندگیم خالی مونده و من عجیب در پی پیدا کردنشم! اما هرچه می گردم کمتر به نتیجه میرسم. چند وقتی است که خاطرات قدیمی مانند پرده سینما بر روی ذهنم جاریست. خاطراتی تلخ و شیرین. و باز این حس قدیمی که « چه زود دیر می شود» و باز «چه زود دیر آمده ای» و من هنوز دلتنگم. دلتنگ لحظه های زیبای زندگی، دلتنگ لحظات بیقراری و تپشهای بی امان. حسی قدیمی که سالهاست در وجود یخ زده من فراموش شده.

عزیز من، احساس خستگی می کنم نه به دلیل نبود تو، که به خاطر نبود دوستی عزیز. نبودن تو تنها نبود یکنفر نیست، از دست رفتن یک حس شیرینه! حسی بس دل انگیز. مدتها است تلاش می کنم، تلاشی بیفایده نه برای از یاد بردن تو، نه برای از یاد بردن احساس، که برای از بین بردن تلخی درونم. گاهی که احساس خستگی ام بیشتر از حد تحملم میشه، مبارزه با این تلخی عجیب کار سخت و دشواریه!

امید من، شک دارم امروز وقتی مینویسم «امید من»، شاید تو خود بهتر از من بدانی چرا! دیشب عروسی دوستی بود و آخر شب حسن خطاب مجلس آهنگی پر از خاطره! آهنگی که یادآور صدای تو بود. آره بود. چون دیگه نیست. نمیخوام که باشه. «عشق من، من توی هر کوچه به یاد تو خوندم...»تلاش برای نباریدن بی نتیجه بود. بارید و دستی بر روی گونه هام نوازشش کنان می رقصید، «بیخیال، ببینم ریملت ضد آبه، چه باحال پایین نمیاد!» می بینی دوستای خوب غنیمتن، حتی اگه خیلی هم صمیمی نباشن. بارید، اما نه برای تو و نبود تو، برای دل ساده خودم!

...م، بازی خطرناکی بود. بدون در نظر گرفتن حس من، بازی بدی بود. تو و اون دوست قدیمی چه فکری کردین؟ خوشحالم که جدی نگرفتمت، حتی فکرش هم دیوانه کننده است، اگه اسیرت شده بودم، اگه، بی خیال. مهم نیست. دنیا ارزش این همه جدی گرفتن رو نداره! نه خودش و نه آدمهاش.

رویای من، با من از قسمت و شانس گفتی، پرسیدی به نظرت تفاوت ای دوتا چیه و من پاسخی نداشتم. حالا چند وقتیه دارم فکر میکنم که تفاوت شانس با قسمت چیه؟ میدونی من فکر میکنم شانس همون قسمتیه که تو جدی می گیریش و بهش توجه میکنی! شانس همون قسمتیه که وقتی خدا سر راهت قرارش میده، می بینیش و در رو براش باز می کنی! با این حال تصمیم دارم کمی بیشتر در این باره تحقیق کنم. گاهی اینها فقط بازی با کلمات هستن برای نشان دادن عمیق ترین احساسات ما. احساتی نشات گرفته از اعماق درون آدمی! احساساتی که گاه هیچ کلامی یارای بیانشون رو نداره. مهم نیست بتونی معنای این کلمات رو تفسیر کنی مهم اینه که بتونی چنین احساساتی رو درک کنی. اینجاست که از خودم می پرسم آیا درکشون کردیم یا نه!

...م، باز هم نامه ای بی جواب. چقدر این نامه های بی چواب رو دوست دارم. نامه هایی که هیچ وقت پست نخواهند شد مگر زمانی که من نباشم. نامه هایی بدون مقصد، جاری در دستان باد، سردرگم و بلاتکلیف، درست مثل ما. خوش باش عزیز من و از این عشق جدید لذت ببر، می بینی آدمی چه زود عادت می کنه، چه زود می تونه جایگزین کنه! دیدی حق با من بود، تب تندت چه زود فروکش کرد، چه زود بخار کرد و تو چه زود تونستی فراموش کنی و دیگری رو جایگزین. باور کردی که از اول هم امانتی دست من نبود و  چقدر تو اصرار داشتی که چه امانتی بزرگی پیش من داری! می بینی به این می گن رسم زمونه، که گاهی بس ناجوانمردانه تلخه. خوش باش عزیزکم و خوشبخت که عمر ما به مانند عمر گلهاس! کوتاه، خیلی کوتاه! پس لذت ببر از جرعه جرعه این شراب سکرآور.

/ 12 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
محمودی

سلام دوست عزيز ادمهای بيمعرفت تو اين زمانه کم نيستند،اما خب جای شکرش باقی که تعداد ان بامعرفتام کم نيست. راستش بخواهی از خواندن نوشتت ناراحت شدم،ولی چه ميشه کرد،بايد با واقعيات کنار امد و باورشون کرد. شاد باشی.

همفری بوگارت

وقتی ميگردی نيست ولي يهو خودش پيدا ميشه این دلنشینش میکنه

رامينا

انسان وقتی که نمی تواند در جلو خود، چیزهایی را که دوست دارد ببیند، به پشت سرش نگاه می کند. گذشته ی ما آن انباری است که در زمان کم آمدن مشغولیت های ذهنی سری به این یا آن غرفه اش می زنیم، گرد و خاک بعضی تمیز می کنیم و بعد به تماشایش می ایستیم. اگر انسان گذشته را نداشت، آینده ای هم نداشت.

نوتاش

از خواندن بخش بالايی نوشته اتُ غمی دلم را گرفت. غمی که سوزش دارد اما با وجود این، گاه دوست داشتنی است. راستی مگر این انسان خود آزار هم هست. من گاهی این جوری حس می کنم. تو چطور دوست گرامی؟

مجيد

فقط ميتونم بگم اميدوارم هميشه تو زندگيت خوشبخت باشی طناز و اين روحيه‌ي قشنگت رو حفظ کنی

ليلی/عقايد يک دلقک

شانس... تقدير...اعتقادی به جبر نداشتم...فکر می کردم همه چيز گردن خود ماست...ولی گاهی شک می کنم...ولی نه...می دونی طناز .بايد برگرديم به عقب.شايد هشدارهايی بود و لی ما چشممونو بستيم.چون دلمونو گرو گذاشته بوديم...برای همين بايد تاوان دل و ندونم کاريشو داد...ولی در کل شانس چيز خوبيه...خدا يه ذره شانس بده.// www.barbadrafte.persianblog.ir

ليلی/عقايد يک دلقک

اونکه رفته ديگه هيچ وقت نمياد...چشم من تا هميشه گريه ميخواد...

ليلا

سلام من ترسو نيستم ولی وقتی يکی مثل تو اينا رو بگه من که تازگی ها فهميدم خيلی هم ضعيفم چی کار کنم ؟ خوب من می ترسم خيلی هم مي ترسم و .... اشک نعمت بزرگيه خلی بزرگ ژس سعی نکن جلوش رو بگيری بذار بباره بی توجه به همه اين همه به همه دنيا توجه کرديم جز خودمون چی شد؟؟ طناز......

shaminelli

گفتی شانس يا قسمت . من ميگم مهم اينه که آدم اون رو داشته باشه . يعنی اگه شناس خوبی داشته باشی و يا قسمتت خوب باشه ديگه اسمش خيلی فرقی نميکنه . اگر هم نداشته باشی بازم فرقی نميکنه . اين قسمت رو خيلی هستم . دنيارو نه خودش رو و نه آدماش رو ٬ نبايد جدی گرفت . همين . اون داستان ریمل رو خیلی باحال اومدیا پیشم بیا پیشت میام .

محمودی

سلام دوست عزيز ببخشيد که دوباره مزاحمتون شدم،خواستم بگم بنظر اين حقير زمانه خيلی بد شده که ادمها اينقدر بيمعرفت شدن.اصولا بيشتر ادمها متاسفانه وقتيکه احتياجشون بهم ميفته ياد هم ميکنند و وقتيکه خرشون از پل گذشت عزيزترين يارشون را هم فراموش ميکنند و ديگه محلش نميگذارند. واقعا بايد بر اين رفتار و کردار گريست.ولی خب همانطور که قبلا برات نوشتم ادمهای بامعرفتم به تعداد انگشتان دو دست هنوز پيدا ميشن.از خدا ميخواهم که هممون را در اين دسته قرار بده. خيلی پرحرفی کردم،يک کم سبک شدم.اخه دل منم خيلی از اين ادمها پر است. گل باشيد.