تفکرات نافرم من!

سلام

خوب راستش خیلی دلم هوای نوشتن داره اما از چی و کجا نمی دونم. دلم بدجور هوایی شده! مدتها است که هوایی شده، هر بار به یک طریقی به راه خودش بر می گشت و بیخیال میشد اما اینبار مثل اینکه قصد نداره آروم بگیره.

این سفر چند روزه خیلی چیزا رو بهم ریخت. منو آروم کرد اما دخترک و دلم رو پریشون. حالا هر دوتاشون افتادن به جون من. نمیدونم شاید دیگه وقتشه بعضی چیزا رو تغییر بدم تو زندگیم. شاید دیگه وقتشه که با خودم و اعتقاداتم کنار بیام. از تغییر نمی ترسم اما هنوز راهش رو پیدا نکردم. نمی دونم از کجا باید شروع کنم. از طرفی هم همش فکر می کنم شاید اینا فقط به خاطر خستگیه. شاید دلم هوایی شده و هزار و یک شاید دیگه. سعی می کنم بهشون توجه نکنم اما مگه میشه.

تو سفر اتفاقاتی افتاد که برام عجیب بود. از خودم تعجب کردم. نمی دونم چرا عادت کردم اینجوری فکر کنم که اگه جنس مخالفت بهت محبت کرد یا هر پیشنهاد کمکی داد در قبالش داره برات تور پهن میکنه و فکر تصاحب داره! اکثر مواقع هم فقط میخواد دلی از عزا دربیاره. الآن که دارم اینا رو میگم حس بدی نسبت به خودم دارم.45.gif اونجا به سختی کمک و لطف آقایون رو قبول می کردم و جالب اینجا بود که در نهایت تعجب میکردم از این محبت بی توقع! از اینکه پسری کنار باشه، بهم کمک کن، برام وقت بزاره اونم بدون هر چشم داشتی؟ از خودم می پرسم چرا اینجوری شدم. چرا اینقدر افکارم مسموم شده. ته ذهنم برای خودم دلیل می تراشم که به خطر جامعه مونه! اما حس میکنم این واهی ترین دلیل ممکنه! به فرض که اینجوری باشه، من چرا اجازه دادم ذهنم اینقدر سیاه و مسموم بشه! از خودم بدم اومد. این بخش وجودم رو دوست ندارم.

یک چیز خیلی جالبی که اتفاق افتاد این بود که یک روز صبح من تو لابی برای خودم نشسته بودم که یکدفعه شنیدیم یکی در حال نشستم بهم گفت : Hi there، خوب تا اینجا قضیه عادی بود پاسخ سلام رو دادم و مکالمه من با مرد، تقریبا سن و سال پدرم، شروع شد. وقتی ازم پرسید از کجا اومدم و بهش گفتم ایرانی هستم مثل خیلیهای دیگه بهم گفت فکر کردم ایتالیایی هستی. لبخند زدم و پرسیدم و شما؟ وقتی گفت امریکایی قیافه هر دوتا مون جالب بود. من هر لحظه منتظر یک برخورد بد بودم یا اینکه مثلا طرف به یک بهونه ای پاشه بره! جالب بود که نشست و به پپ زدن ادامه داد! کمی با هم گپ زدیم و من چقدر از این گپ لذت بردم. داشتیم گپ می زدیم که پسری جوون اومد به سمتمون. اشتباه نکرده بودم پسرش بود. منو به پسرش معرفی کرد البته بماند که تا اون لحظه اسمم رو هم نمی دونست. کمی صحبت کردیم و اونا باید میرفتن. زمان رفتن پسرش نیمه راه برگشت و گفت نمیخوام صرف تعارف بگم اما دختر زیبایی هستی و من ته دلم فکر میکردم طفلک دختر ایرونی زیبا ندیدی که قیافه معمولی منو زیبا میدونی! قضیه زیبایی برام عادی شده بود. جایی نبود که نرفته باشیم و مورد تحسین قرار نگرفته باشیم. و من تمام مدت با خودم فکر میکردم یا ما نمی دونیم زیبایی یعنی چی، یا اونا تا حالا زیبارو ندیدن!

وقتی داشتیم بر می گشتیم، تمام کسانی که ما رو می شناختن و تو این چند روز ما باهاشون برخورد داشتیم اظهار ناراحتی میکردن و من باز از خودم بدم اومد. احمقانه است اما تمام این حرفا رو میزاشتم پای تعارفات بی اساس خودمون. بارها از خودم پرسیدم چرا اینجوری شدم. چرا فکر میکنم تمام این حرکات تظاهره! و بعد فکر میکردم این آدما دلیلی برای تظاهر و چاپلوسی ندارن. حس می کردم سرم به جایی خورده و من اون آدمی که بودم نیستم. از خودم می پرسیدم چرا اینقدر تغییر منفی داشتم؟ من که اینجوری نبودم. حداقل تا یک سال پیش. نمی دونم چی به سرم اومده. اما تصمیم گرفتم این روال رو تغییر بدم. باید تغییر کنم. قرار نیست افکار منفی تو زندگی من جایی داشته باشن.

گذشته از همه اینا بهترین قسمت ماجرا اینجا بود که شب جمعه کلی تلفن داشتیم و کلی دعوت. نمی دونستیم دعوت کی رو برای بیرون رفتن قبول کنیم! شب جمعه به یاد موندنی و خوبی داشتیم. کلی به هر سه تامون خوش گذشت.

خلاصه اینکه من تصمیمم و گرفتم. می دونم هم وقتی تصمیمی میگیرم عملیش می کنم. زود زود. می خوام این افکار منفی رو بریزم دور و دیدگاهم رو عوض کنم. شایدم کمی به حرفای این دل هوایی شده گوش کنم و ببینم در اینباره چه میشه کرد. حس میکنم باید کمی زندگی کنم.

/ 11 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مدوسا

پس خوش گذشت

دف زنان بی دف

صمیمیت و زلالی کلام و رفتار، حتی دیوان وددان را به زانو در می آورد. کلام شما و اندیشه ی شما صمیمی است. مهم آن نیست که من با آن موافق باشم یا نباشم. از خودتان ناراحت نشوید. این بدبینی، ریشه های تاریخی و اجتماعی دارد. واکنش بدگمانانه ی شما، طبیعی ترین واکنش انسانی است. در مورد آن آمریکایی باید بگویم که اگر ما آدم ها را از قفس دین و فرهنگ و زبان و نژاد و اسم خارج کنیم، همه مان مثل همیم. عشق و دوستی را دوست داریم. محبت، گرممان می کند و کینه ها، جانمان را می گزد. همیشه در این میان، می توان آدم های بیمار را استثناء کرد.

afshin,germani

با درود به شما دوست عزيزم ,, با يك داستان كوتاه بروزم ,, شاد باشيد و بدرود دوستدارتان افشين ,,

همفری بوگارت

خوشحالم که ميبنيم داری ديدتون صبت به زندگی عوض ميکن و ارز منفی بودن در ميای. همشه شاد خوب و خوشال باشی

مهتاب

سلام. هميشه که اينطوری نيست طناز جون. خيلی ها هم هستند که هيچ انتظار و توقعی ندارن جز يه دوستی ساده. خوبه که به اين نتيجه رسيدی . راحت باش با اطرافيانت زيبايی ايرانيها هميشه برای نژادهای ديگه جذاب بوده و خب يه موضوع ديگه هم هست ،‌توو فرهنگهای ديگه مثل ما به زبون آوردن احساسی که نسبت به طرف مقابل داری مذموم نيست. آدمها راحت از هم تعريف می کنند راحت هم انتقاد اهل تعارف نيستن هر چی که ميگن حسشونه، حتما تو هم برای اون آقا واقعا جذاب بودی که به زبون آورده و بهت گفته سبز باشي

پرنس

سلام......ميبينم که با استکبار جهانی حشرو نشر داری؟!؟!؟!اگه نگفتم برادرا بريزن وبلاگتو تخته کنن خيلی خوبه که ميخوای افکار منفيو فراموش کنی...موفق باشی

دکتر سینوحه

سلام. من برگشتم. سفر همیشه محل تجربه های جدیده... موفق باشی

۴۲گرم عريانی

نوشته رها و جذاب و زيبايی ست! خيلی مرسی که برايم می نويسيد!!

البالو خانوم

باريکلا دختر گل آلبالو همين جوری ادامه بده بعدشم طناز جون من قشنگه آقاهه راست گفته می دونم