روزهای زندگی من!

سلام

هفته پیش برای کاری رفته بودم کتابخونه، داشتم بین قفسه ها می چرخیدم و فکر میکردم اینبار چه کتابی رو شروع کنم، که یکباره هوس نوشتن زد به سرم. نشستم یک گوشه تا شاید کمی بنویسم، تا شاید کمی دل بیقرارم آروم بگیر! اما بازم نشد. نشسته بودم و فکر میکردم. فکر میکردم اولین بار کی کتاب خوندم، اصلا چی شد که کتاب خوندن رو شروع کردم؟

هرچی فکر میکنم یادم نمیاد چی شد که کتاب خوندن رو شروع کردم، حتی یادم نمیاد اولین کتابی که خوندم چی بود، اما خیلی خوب یادم میاد که همیشه عادت کتاب خوندن من خانوم مادر رو شاکی میکرد، تا کتاب رو تموم نمی کردم آروم نمیشدم. همیشه کتابی برای خوندن بود، خوب و بد، چون من اصولا اعتقاد دارم باید کتاب بد هم خوند، اونوقته که قدر کتاب خوب رو میدونی! یک اعتقاد دیگه هم دارم، کتابهای خوبم رو به کسی غرض نمیدم، مگر اینکه بدونم طرف وسعش به کتاب خریدن نمی رسه، کتاب خوب رو باید خرید! یک چیزی که اینجا خیلی جالب برام، اینه که اینقدر کتابخونه هاشون محشره و همه نوع کتابی حتی تازه منتشر شده ها رو هم داره که ادم دیگه کتاب نمیخره! حالا بماند که دلیل من برای کتاب نخریدن کمبود فضا است، اما فکر که می کنم میبینم اینجا دلیلی برای خرید کتاب نیست!!! هرچند که من دوست دارم کتابخونه شخصی داشته باشم، بزرگ و پر از کتاب، درست مثل اتاقم تو خونه! دلم هوای خونه رو داره!

هرچی فکر میکنم یادم نمیاد اولین بار کی نوشتم، چی شد که نوشتن رو شروع کردم. انشای ضعیفی داشتم و گاهی نوشتن برام مرگ بود. اصولا از اون آدمهایی هستم که نباید بهشون موضوع داد، باید خودشون انتخاب کنند!!! این قصه صرف کتاب و نوشتن نیست، من تو همه چیز زندگیم باید حق انتخاب داشته باشم! بماند، آره یادم نمیاد چی شد نوشتن رو شروع کردم، اما خوب یادم که وقتی مینوشتم اروم میشدم، خیلی زیاد، وقتی نوشتنم تموم میشد انگار بار بزرگی از دوشم برداشته میشد. عادت داشتم از همه چی بنویسم، همه جا هم می نوشتم، کافی بود حس نوشتن داشته باشم، دیگه مهم نبود توی تاکسی هستم یا سر کلاس! دور تا دور جزوه هام پر بود از دستنوشته و شعرها و حس و حال من! عادت غریبی، میدونم هنوز هم این عادت رو دارم. نوشتن رو کاغذ رو خیلی دوست دارم! خیلی لذت بخش، بخصوص که یعدها وقتی میخونیشون از دست خطت می فهمی چقدر شاد بودی یا غمگین!

به گذشته که نگاه میکنم، راه پر پیچ و خم و غریبی رو می بینم. راهی که گاهی خودم هم باورم نمیشه که پشت سر گذاشتمش.

پ.ن: امروز درست ٣ ماهه که من اینجا، در این شهر غریب، با مردمانی از اقصا نقاط دنیا، با هوایی غیرقابل پیش بینی، به دور از خانه و کاشانه، بدور از خانواده خوبم، زندگی جدید و مستقلم رو شروع کردم. دقت که میکنم میبینم، زنی که امروز میبینم با زن سه ماه پیش خیلی متفاوت، به قول بزرگی گاهی به خودم آفرین میگم، هرچند چیز زیادی برای افتخار وجود ندارد. اما گاهی حس میکنم، یکجاهایی کارهایی کردم که خودم هم باورم نمیشه از پسشون براومدم. دلم برای وطن و خانواده ام خیلی تنگ، اما فعلا قصد برگشت ندارم.

میدونم اونجا هفته از نیمه گذشته، اما بازم هفته خوبی رو براتون آرزو میکنم.

/ 14 نظر / 9 بازدید
نمایش نظرات قبلی
تخته خاکستری

کسی چه می داند که آرامش واقعا کجاست... اما همجواری با دنیای ناشناخته احتمالا جذاب تر از فرسودگی در روزمرگی ست.

محیا

سلام نوشته ها تون از دل بلند میشه وبه دل میشینه. خیلی خوب می نویسید موفق باشید. من به وبلاگتون لینک دادم.

علی سنجری

سلام/بهانه اش را شما ایجاد کردید! من کتابخواندن را برای فرار از جنجالهای خانه شروع کردم.یادش بخیر چه ایام خوشی بود.خانه را نمی گویم ها!کتابهایی که می خواندم.فکر می کنم دوم سوم راهنمایی بودم که کتاب های جنایی می خواندم::کتابهای احمد محققی را می شناسیدش؟من ایشان را با مجله خانواده که پاورقی هایش را انجا منتشر می کرد شناختم. چقدر دنبال این بودم تا کتابهای جدیدی از ایشان پیدا کنم ولی متاسفانه پیدا نکردم.

علی سنجری

سلام/این بحثی که می خوام بکنم شاید عده ای مخالفش باشند: چرا خانم ها از اینکه به آنها تجاوز شود می ترسند و موضع می گیرند؟اگر دوست دارند "آزاد" باشند ((هزینه اش))میدانید چیست؟مورد هجوم قرار گرفتن است. نمی دانم متوجه می شوید یا نه؟ خیلی یا انصافی است که خانم های محترمه دوست داشته باشند هر جوری بگردند و انتظار داشته باشند ما بی خیالشان باشیم!!! از دوستان می خواهم در این بحث وارد شوند و نظراتشان را بگویند

ماهی

سلام دوست عزیز و تنهای من غربت بد کوفتیه همه از تنهایی رنج می بریم حتی اگه دور و برمون چند تا دوست ایرانی هم باشه

شیلا

و من تازه دارم خوندن کتابهای بچگی رو شروع می کنم. مثل تیستوی سبز انگشتی که دو روز پیش خوندم و فکر کنم لطیف ترین کتاب کودکی بود که خوندم. درست مثل پر. یعنی این حس من بود. گاهی خوندن این جور کتابها روح رو از فرسودگی و افسردگی نجات میده. بخصوص کتابهای کودکان.

علي سنجري

سلام/دارم البوم جديد منصور -جنجالي- رو گوش مي دم .ميدونم ديگر همه اين البوم رو گوش دادن ولي من نه!!! راستي من پستي كه در بهمن 85نوشته بودي رو خوندم ،اون پستي كه نوشته بودي چند سال پيش روزهايي را در ازادي بوديدو نوشته بوديد دوست داريد در اين روزهاي ازادي-به زعم من ديوانگي!!!!-سيگاري هم روشن كنيد و از دودش لذت ببريد.من هم مثل شمايم.چند ماهي ميشه سيگاري نكشيدم دلم امشب سيگار مي خواد.

علی سنجری

سلام/چه خوب شد اینجا رو پیداش کردم.خیلی خوبه می نویسی.یعنی یه جوری می نویسی.غبطه-درست نوشتم؟؟؟-می خورم به حالت.به موفقیتت .زبه دوستانی که داری و من حتی یک دوستی که بتونم در اوقات دلتنگی سرم رو روی شانه اش بذارم هم ندارم.عجیب نیست!!!؟ می دونم ---تو این دنیا بی یار و یاورم و تو قیامت هم بازنده.چی شد؟؟؟؟ یعنی چوب دو سر باخت. دلتنگم و افسرده از این دنیای خراب شده.[ناراحت] دلم زندگی ای رو می خواست که شما دارین.و البته خیلی ها دارند. می دانم افسردگی و وسواس فکری دارم.برا همین می خوام بعد رمضون برم تهران مرکز مشاوره. من چالوسی ام.

علی سنجری

سلام/الان چند تا از پست هایت را خواندم.به نظرم خودت رو باید کمی بیشتر برامون توضیح بدی!!!اینکه در چه وضع رفاهی هستید؟تا حالا عاشق شده اید؟؟؟اگه بی ادبی نباشه:چقدر گناهان جنسی می کنی؟اینکه هــر متنی را که می نویسی حالم خوبه وآخر هفته ارامی رو پشت سر گذاشتم می تونه مدت محدودی مخاطبان را جذب کنه و بعد از مدتی-به رغم قــلم زیبایتان-مخاطبان رفیق نیمه راه می شوند. راستی یک کامنت نوشتم و خوب بود .که قسمت نبود ارسالش کنم.

مهراوه

سلام طناز جان ، خیلی خوب است ... حال و هواهایت را که می نویسی انگار یکجورهایی داری از من می نویسی ! انگار خودم نوشتم! من هم عشق کتاب خواندن داشتم ، عشق نوشتن و همه این چیزهایی که گفتی برای من هم صدق می کنه ... چند سالته ؟! من 34 ساله هستم ، متاهل و دارای دو فرزند ...ولی هنوز دوست دارم مثل دختر بچه ها عاشق باشم و سبک بال ... هنوز عاشقانه بنویسم ... خاطراتم را ... در قسمت آرشیو وبلاگم نگاه کن ، یک داستان کوتاهی نوشته ام شبیه به همین عنوان تو " یکی از روزهای زندگی" یه کم متفاوته ... منتظر نظراتت هستم...