سلامی از کشوری غریب

سلام

من خوبم، و کمی گیج. هنوز باورم نمیشه که چنین اتفاقی در زندگیم رخ داده. نمیدونم خوب یا بد، اما تا الآنش که جالب بوده.

حدود ۵ روز که اینجا هستم. یک اتاق اجاره کردم و دنبال کارهای مهاجرتم بودم و خب از همه مهمتر دنبال کار!

تا الآن همه چیز خوب بوده. در برخی موارد باید قدر کشورمون رو بدونم! شاید یکیش مسئله انرژی باشه. اینجا پاییز و هوا سرد، حتی توی اتاقامون هم سرد، اینجا مثل ما نیستند که تو زمستون هم خونه اونقدر گرم که ما با لباس تابستونی هستیم!

ولی خب اینجا هم مزایای خودش رو داره، مردم اروم هستند. همه لبخند میزنند و حس میکنی زندگی به بهترین وجه ممکن جاری. صدای بوق نمیشنوی، ترافیک ندارند، همه چیز بر اساس ضابطه و مقررات است. همه به هم احترام میذارن. اینها برای منی که سالی یکی دو تا سفر خارج از کشور داشتم، عجیب نیست و تازگی نداره. دلیل این رفتارها هم معلوم. مردم اینجا از حداقل امکانات برای زندگی بهره مند هستند. نمیدونم والا!

داشتم نتایج انتخابات رو میخوندم. خیلی دلم گرفت. نمیدونم اونجا چه خبر، فقط میدونم تمام دوستانم خیلی عصبی هستند! براتون آرزوی آرامش دارم.

دلم برای خانواده ام و دوستام خیلی تنگ شده. امیدوارم ما هم روزی بتونیم توی کشور خودمون با این آرامش زندگی کنیم.

هفته خوبی رو براتون آرزو میکنم.

/ 6 نظر / 30 بازدید
عادل

ولی ما حالمون خیلی بده .... شرایط کودتایی در کشور برقراره ... خدا به جوونها رحم کند ..

اميررضا

خوش به حالت كه رفتي . اين جا همه چي دروغ همه حتي رئيس جمهور انتخاباتم دروغ بود

اميررضا

خوش به حالت كه رفتي . اين جا همه چي دروغ همه حتي رئيس جمهور انتخاباتم دروغ بود

خاله ریزه

عزيزم آدم‌ها براي رسيدن به شرايط ايده‌آل مجبورند يک سري شرايط ديگر رو کنار بگذارند خدا رو شکر که رفتي و اميدوارم که هرجا هستي سالم و شاد باشي...دل‌تنگي چيزيه که برطرف مي‌شه ...سخت نگير ...آن‌جايي که هستي چيزي براي از دست دادن وجود ندارد... .................................... حال و هوای این‌جا اما درست نسبت عکس دارد با آب و هوای دلت، این‌جا هوا آنقدر شرجی‌ست که رخت‌ها‌ی دلتنگی فرصتی برای خشک شدن ندارند....

شیلا

سلام براتون هر جا که هستید دل خوش آرزو دارم. چیزی که این روزها از ما دریغ شده. راستش خیلی اتفاقی با وبلاگتون آشنا شدم. سرچ زده بودم مسیر پرواز از تهران با مانیل و اینجا اومد و خوشحال شدم. البته وبلاگ من درباره پسرمه و توش سعی می کنم بیشتر به حال و هوای پسرم و مادری کردن و امور مربوط به مادران بنویسم. البته اگه اوضاع کشور و خیلی چیزهای دیگه بذارن و دل و دماغی برامون بمونه. اونقدر ناامیدم از این وطن که ....بگذریم...من مادرم ایرانی نیست و از فیلیپینه و دوست داشتم بدونم شما در سفرتون به اونجا اون منطقه رو چطور یافتید؟ البته من خودم اونجا بودم همین چند سال پیش اما دوست دارم نظر شما رو به عنوان یه ایرانی بدونم چون همسرم ایرانی یه و این برام مهمه. راستش تصمیم داریم بریم اونجا زندگی کنیم و همین راهنمایی در مورد طرز فکرتون خیلی می تونه برام راهگشا باشه. مرسی از لطفتون.با آرزوی دلی خوش هر جا هستید.

MerCeDeh

سلام من تازه وبلاگتون را پيدا كردم و دارم مي خونمش، از اينكه مسائل آنجا را دقيق داريد مي نويسيد خيلي خوشحال شدم، ازتون خواهش مي كنم بيشتر و دقيقتر بنويسيد، دلم مي خواد نقاط ضعف و قوتش را بدونم. مرسي از اينكه وقت مي ذاريد و مي نويسيد و دل يكي مثل من را شاد مي كنيد. [لبخند]