بهای روياها

سلام

امروز صبح یکی از دوستان برام لینکی فرستاده بود. وقتی لینک رو باز کردم نا خودگاه اشک توی چشمام جمع شد. البته نه از روی دلتنگی و غصه و ....! بلکه از شدت هیجان! حس خیلی خوشایندی بود اونقدر که چندین بار عکسها رو مرور کردم. احساس غرور می کردم. احساس افتخار! خوشحالی عجیبی تمام وجودم رو گرفته بود. خدای من محشر بود. خیلی خوب داد نزنین بهتون می گم لینک چی بود. لینک حاوی عکسهای خانم انوشه انصاری بود قبل از پرواز. درباره شخصیت و زندگی خصوصی این خانم حرفی برای گفتن ندارم اما از یک نظر عجیب ستایشش می کنم! من تحسینش می کنم که حاضر شده دنبال رویاهاش بره! جایی خووندم که انوشه انصاری رویای دختران ایرانی! نمی دونم شایدم رویای خیلی از دختران دنیا باشه. کاری ندارم به عقاید دیگران که با پولی که صرف این سفر شد چه کارها که نمی شد کرد و خیلی حرف و حدیثهایی که درباره این خانم هست! اما اول از همه متاسف از کشورم و دولتم که بجای افتخار به این آدم این فرد رو هم مثل خیلی های دیگه ندید گرفتن؛ دوم بهش افتخار می کنم؛ به این زن ایرانی که حاضر شده بهای خیلی بالایی برای رسیدن به رویاش بپردازه! امیدوام که سالم و سلامت برگرده؛ اما اگه برنگرده یا سلامتش رو از دست بده این بها از پولی که پرداخت شده برای این سفر خیلی گزافتره! اما با همه اینها من دوستش دارم و ستایشش می کنم! این خانم باعث شد که من دوباره به افسانه شخصیم فکر کنم و یادم بیاد که خیلی چیزا رو فراموش کردم. تو این مدت یعنی از زمانیکه خبر سفر فضایی خانم انصاری رو شنیدم تا الان دارم با خودم فکر می کنم رویاهای من چی هستند ؟ و من چقدر حاضرم دنبال رویاهام باشم؟ چه بهایی رو حاضرم برای رسیدن به رویاهام بپردازم؟

درباره رویاها دو تا راه وجود داره : ۱- بیخیال رویاهات شی و برای خودت هزار و یک دلیل بیاری و آنها تو یک صندوقچه تو زیرزمین خونه ات قایم کنی! ۲- یا اینکه بری دنبالشون.

من راه دوم رو ترجیح می دم. نمی خوام یک روزی سالها بعد وقتی دارم دنبال چیزی برای نوه هام تو زیرزمین خوونه می گردم صندوقچه رو پیدا کنم و حس کنم که زندگی ام رو از دست دادم و هیچوقت برای خودم زندگی نکردم. نه من راه دوم رو ترجیح می دم.

راستی یه چیزی خواهشن بحثهای فمینیستی و آنتی فمینیستی راه ندازین. نمی گم برام فرقی نمی کرد که اولین ایرانی که به فضا میره مرد باشه یا زن! چرا برام خیلی مهمه که خانم انصاری اولین زن فضانورد ایرانیه! اما این مسئله اصلاْ ربطی به عقاید فمنیستی نداره! من همون اندازه برای این خانم احترام قائلم که برای مرحوم پروفسور حسابی و یا مرحوم دکتر محمد علی طوسی! برای یکبار هم شده یاد بگیریم دنیا رو جور دیگه ای نگاه کنیم!

یادم رفت لینک رو بزارم 03.gif : http://www.anoushehansari.com/slideshow/slideshow.html

/ 14 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
دايی محسن

سلام اميدوارم موفق باشی من يک ميل فرستادم

رهگذر

سلام روياها مثل عرسکهای شيشه ای هستند که در دست مردم سنگی جندان دوام و قوامی ندارند احساس ملی گرايی تون و نه فمينيسمی ! تون در جای خود قابل تحسين . اما عزيز ! هزينه ی وصول آرزوها و روياها در ترازوی انسانيت و ارزشها . هزينه ی است که معمولآ توسط ما ناديده انگاشته ميشند اميد که روياهاتون در مسيری معقول و منطقی به حقيقت نايل شوند بدرود

پسر بارون ...

وايييييييييييييييی سلام من اومدم می بينم لينکم درست شده می بينم که فيمنيستی نمی نوييسی اصلا اين چی هست راستی هاردم سوخت همه مالم به باد رفت دوسال اينترنت من به باد رفت هييييييييييييييييييييی هيشکی منو دوست نداره راستی چرا به من سر نمی زنی هان هان هان

محمد

آقا قبول نيست! من ديروز اون پايين نظر داده بودم... کجا رفت پس؟!

محمد

عيب نداره دوباره ميگم: خوبه که زورتو بزنی ولی به يه نکته ای هم توجه کن انوشه انصاری يه فرق بزرگ با ماها داشت! و اونم اينکه شکمش زیادی سير بود! می فهمی که منظورم چيه٬ نه؟!

سامان

منم خيلی خوشحال شدم لذت بردم وقتی می بينم مسئول سايتهای بزرگی تو دنيا مثل ياهو گوگل ايرانی هستند اشک تو چشمام جمع ميشه

روشنک

سلام طناز جون.موافقم باهات عزيزم.

دایی محسن

سلام من آقای امينی (کاریابی جواد خیابان کارگر)را می شناسم ايشون می تونه کارتون را انجام بده اما اگه خدای نکرده مشکلی پيش بياد خيلی راحت می خنده از زير بار همه چيز شانه خالی می کنه(حواز کاریابی خارجی مال زنشه) باز هم تاکيد ميکنم راهی برای تبديل اين ويزا به دائم در آنحا نيست می ترسم بيای و با ضرر بر گردی

محسن

سلام عیدتون مبارک اسرار عاشقی ست در آن چشم های سبز سوگند میخورم که معماست چشم تو