علم زندگی یا علم دانشگاه!

سلام

اول از همه سال نو میلادی مبارک. امیدوارم که سال 2019 سال پرباری برای تک تکمون باشه.

یک ماه آخر سال، ماه عجیبی بود و پر از اتفاقات عجیبتر. و تمام این اتفاقات باعث شد که به بعضی مسایل بیشتر توجه و فکر کنم.

بعضی آدمها خیلی ساده وارد زندگیمون میشم و خیلی زود میخوان صمیمی بشن و وارد تمام حریمهای زندگی شن. برای بعضیهامون این آدمها دلپذیرند و برای برخی نه. من از اون دسته آدمهایی هستم که خیلی سخت کسی رو به حریم شخصی زندگیم وارد میکنم، چون شخصیتم جوری نیست که رو در روی آدمها به ایستم و بگم تو زندگیم و مسایلی که بهت ربط نداره دخالت نکن. شاید چون برخلاف ظاهرم در کل آدم آرومی هستم و از اینکه کسی با دخالتهاش و حرفهای بیربطش آرامشم رو بگیره خوشم نمیاد.

ما عادت کردیم به اسم صمیمیت به خودمون اجازه بدیم با آدمهای اطرافمون یا به اصطلاح دوستانمون بدخلقی کنیم، تو زندگیشون دخالت کنیم و هر حرفی به زبونمون رسید بگیم! و اسمش رو بزاریم صمیمیت و دوستی!

اما واقعیت این که، رفتارهای بد ما هیچ توجیهی نداره و هیچ ربطی هم به صمیمی بودن و راحت بودن با طرفمون نداره! ما یاد نگرفتیم به هم احترام بزاریم، یاد نگرفتیم به اسم رک گویی هر حرفی رو نزنیم! یاد نگرفتیم دوستان و خانواده ما، زیر دست ما نیستند، یاد نگرفتیم که تحصیلات بالاتر، پول بیشتر، موقعیت اجتماعی بهتر دلیلی برای نگاه از بالا به پایین نیست!

تو کشورهای غربی، شاید اولین درسی که بچه ها تو مدرسه یاد میگیرند، برابر بودن! همکاری حتی با کسی که تو متفاوت! خیلی از خانواده های ایرانی از مدارس اینجا شاکی هستند که چرا تو مدرسه بچه هامون ریاضی و علوم و ... یاد نمیگیرند! اما چیزی که این خانواده ها نمی بینن این که، بچه ها اینجا تو مدرسه درسهای بهتری یاد میگیرند: احترام به همنوع، کار گروهی، داشتن اعتماد به نفس و عزت نفس، مهربان بودن، شریک شدن، کمک کردن و ...! بچه ها اینجا خیلی دیر سراغ علوم درسی و دانشگاهی میرن، چون اینجا اول بهشون علم درست زندگی کردن و از زندگی لذت بردن رو میدن!

گاهی فکر میکنم، کاش ما هم اینجوری بزرگ شده بودیم!

/ 1 نظر / 34 بازدید
support

وقتتون بخير مطالب جذابي را در وبلاگتون قرار مي‌ديد، اما اگر تمايل داريد در صفحه اول پرشين‌بلاگ ديده شويد؛ حتما از عکس با کيفيت و مرتبط در قسمت ابتدايي پُستتان استفاده کنيد. همچنين انتخاب عنوان مناسب اهميت بالايي دارد. پيشنهاد ميکنيم از هشتگهاي دسته‌بندي‌هاي سايت مانند اخبار،گردشگري، کسب‌وکار، آموزش، سبک زنگي، تکنولوژي، پادکست، هنر و ... در قسمت تگ‌ها استفاده کنيد تا در بخش دسته‌بندي‌ها در صفحه نخست و صفحه مربوط به هر دسته ديده شويد. با تشکر پشتيباني کاربران پرشين‌بلاگ