شانس دوباره!

سلام

این روزها ذهنم خیلی درگیر، درگیر یک سوال بی جواب. به قول یک دوست قدیمی دچارخوددرگیری مزمن شدم.

این روزها ذهنم درگیر موضوعی که هممون باهارها باهاش برخورد کردیم. فقط هرکس یک روشی برای برخورد با چنین موضوعی داره.

این روزها ذهنم درگیر یک سوال بی جواب، تلاش میکنم براش پاسخی پیدا کنم اما نمی تونم. انگار که افتاده باشم تو دور تسلسل.

این روزها ذهنم درگیر یک سوال ساده است، که شاید پاسخش ساده تر از اونی باشه که من فکر میکنم. نمیدونم شاید به قول دوستی من زندگی رو پیچیده اش میکنم.

این روزها ذهنم درگیر سوالی که پاسخش کمک میکنه تصمیمی رو بگیرم که میتونه تاثیر مهمی در زندگیم داشته باشه.

این روزها ذهنم درگیر سوالی که باهار و بارها هممون از خودمون پرسیدیم. آیا باید به اطرافیانمون، دوستانمون و در کل آدمهایی که وارد زندگیمون میشن شانس دوباره، یا شایدم سه بهره و ... بدیم؟

اصلا میشه به ادمها شانس دوباره داد؟ میشه فراموش کرد؟ میشه نادیده گرفت؟

از یکطرف به خودم میگم اگر خودت در چنین موقعیتی بودی دلت نمیخواست طرفت بهت یک شانس دوباره بده؟ از یکطرف به خودم میگم خب اگر شانس دوباره دادی و باز هم طرف همون ادم قبلی بود چی؟ مگه میشه آدم ذاتش رو عوض کنه؟

حالا اگر شانس دوباره دادی و نشد، آیا باز هم باید به طرفت شانسی بدی؟ پس تکلیف زمان و عمری که به پای ادمی که ارزش نداره از دست میره چی؟ تکلیف این هم ناامیدی و ... چی؟

گفتم که افتادم تو دور تسلسل! جوابش حتما خیلی ساده است، اما من پیداش نمیکنم!

نظر شما چیه؟ آدمها می تونن عوض شن؟ باید بهشون شانس دوباره و سه باره و ... داد؟

/ 4 نظر / 76 بازدید
شبنم

عزیزم به نظرم یک شانس دوباره اشکالی نداره اما چند باره رو نمی پسندم چون بعضی رفتارها که تبدیل بخ خصلت می شه غیر قابل تغییره

آن شرلی

سلام عزیزم اینجا را می خوانم خوشحال میشم به من بگید چه جوری رفتین خودتون یا بورسیه مجرد هستین؟ راهنمایی کنید ایمیل تان را ندارم محبت کنید ایمیل بزنید شانس دوباره به من بدید! ممنون.

leila

سلام دوست عزیز من به این جمله اعتقاد دارم : " آدم عاقل یک اشتباه رو دو بار تکرار نمیکنه ". زندگی کوتاه تر از اونیه که بخوای ریسک کنی.

مهدی

سلام شاید سخت شاید ساده اما می دونم هیچگاه نمی تونم آدرس رو اشتباه برم و توقع به مقصد رسیدن رو داشته باشم هیچگاه نمی تونم به اونی که میدونم نداره وام بدم و امید داشته باشم بتونه طلبمو بهم برگردونه پس به این نتیجه رسیم آدرس رو درست برم و برای نسیه دادن هم از ضامن معتبر قول بگیرم اون ماه منه عزیز منه وجود منه روح منه بلکه اون روحش در وجود منه که فقط با من نقد معامله میکنه بقول حافظ علیه الرحمه