نژاد پرستی یا واقع بینی، مساله این است!!!!

این روزها تو زندگیم اتفاقات عجیب و عریب زیادی میوفته! گاهی اونقدر عجیب که درکش برام سخت!

این روزها بارها و بارها زندگیم رو مرور میکنم، بخصوص اتفاقات روزمره رو و هربار از خودم می پرسم نکنه دارم دچار عقاید نژادپراستانه میشم. همیشه ار نژادپرستی بدم میومد. اما این روزها دارم با بعد جدیدی از دیدگاهها آشنا میشم. گاهی از خودم می پرسم این حس، نژادپرستی یا واقع بینی؟

من متعقدم، رفتار هر کدوم از ما نه تنها بینگر شخصیت و طرز تفکر و دیدگاهمون، بلکه به نوعی معرف ملیت و آداب و سنن مون هم هست.

اینجا خیلیها با هندیها و چشم بادومیها مشکل دارند. اوایل فکر میکردم این حس ناشی از تفکرات نژادپرستانه است، اما این روزها به این موضوع شک دارم! شاید چون در طی این سه سال بارها و بارها تجربه اش کردم. تازگیها دست خودم نیست، عجیب از هندیها فراری هستم!

و خوب همکار عزیز هندی و شوهر گرامش در این حس کم بی تاثیر نیستند! تجربیات این سه سال به حدی بوده، که وقتی یک هندی میبینم، ناخودآگاه فرار رو بر قرار ترجیح میدم، اونقدر که این روزها حتی حاضر نیستم به طرف شانس معرفی خودش رو بدم.

نمیدونم از این حس خوشم نمیاد، اما نمیدونم این حس ناشی از نژادپرستی منه یا حس واقع بینی! تا به امروز محض رضای خدا یکنفر هندی ندیدم که آدم خوبی باشه، یا لااقل اگر خیرش بهت نمیرسه شرش هم بهت نرسه! نمیدونم چی بگم!

اینجاست که من میگم، همه جا آسمون همین رنگ! مشکلات محیط کار در ایران رو اینجا هم به لطف همکار هندی مجددا دارم تجربه میکنم! خدا به خیر کنه!

/ 6 نظر / 40 بازدید
کاوه

سلام طناز جون مساله اساسی اینه که ما ایرانی ها واقعا از لحاظ فرهنگی سوپرمن هستیم البته برای این گفته خودم دلایل زیادی دارم به عنوان مثال ما ایرانی ها تعصبی نیستیم درک بالای از مسایل پیرامونمون داریم و.. و به نظر من این تفکر شما اصلا نژاد پرستانه نیست . کاوه بیگ زاده از منطقه کرد نشین سیلوانا از حوالی ارومیه.

احسان

دوست من متاسفم. من خودم دو سال در هند زندگی کردم و به تعداد موهای سرم که چیزی هم ازش نمونده هندی خوب و بد دیدم. شما بهتره اتیتیودت رو عوض کنی و شاید خوندن دو پست آخر من به این اصلاح کمک کنه.

شیدا

سلام طناز جان زیبا می نویسی و وب خوبی داری[گل] من لینکت کردم. تو هم اگه دوست داشتی منو با نام پولاریس لینک کن

روزبه

سلام البته من مطالب قبلی شمارادنبال نکردم.فقط دوسه تااز مطالبتونو خوندم .بااینحال نتیجه گیری کردم کاملا ناراضی هستید.سوالم اینه چرارفتی اونجا وچرا به حرف دلت گوش نمیدی.

سامه

میدونی این حس وقتی اذیت کننده است که فکر کنیم خیلی ها هم به دلایلی مشابه از ما ایرانی ها فراری اند ...