عبور و مرور آدمهای زندگیمون

سلام،

امیدوارم هفته خوبی رو شروع کرده باشین و زندگیتون هماهنگ با این انرژی فوق العاده کهکشان و سیارات باشه.

امروز میخوام در مورد چیزی بنویسم که چند وقتی ذهنم رو مشغول کرده.

تو زندگی همه ما آدمهایی هستند که اصطلاحا گذری هستند، یعنی یک چند وقتی دور و برتون هستند و بعد همونجور که یکباره اومدن تو زندگیتون همونجور یکهویی هم میرن از زندگیتون بیرون و گاهی این بیرون رفتن مثل یک شوک میمونه برای شما.

برای من، آدمها سه دسته اند. اونهایی که برای یک فصل میان تو زندگی مون، موندشون زمان داره و وقتی زمانش رسید باید برن. اونهایی که برای دلیلی تو زندگی مون میان و بعدش باید برن، گاهی در زمان رابطه دلیل رو پیدا میکنیم و گاهی زمان میبره تا بفهمیم چرا. و دسته آخر اونهایی که میان و یک عمر تو زندگی مون هستند. این دسته همونهایی هستند که باید مراقبشون بود، باید قدرشون رو دونست.

من کلا رفتن های یکهویی رو دوست ندارم، بخصوص اگه رابطه حداقل به ظاهر خوب بوده باشه. برای من رابطه با آدمها حرمت داره، تموم کردن رابطه یک انتخابِ که حتی میتونه تصمیم یکطرفه و یکی از طرفین باشه. این موضوع اونقدرها مهم نیست، قسمت مهم ماجرا چجوری تمام کردن رابطه است. برای من اگر دوستی بدون دلیل و صحبت، یکباره تصمیم بگیره جواب تلفن و پیغام و ... نده، یعنی اصلا رفاقت و دوستی بینمون نبوده! یعنی من و رابطه مون حتی اونقدر ارزش نداشته که طرف وقت بزاره و زنگ بزنه و بگه علاقه ای به این رابطه نداره! و خب برای من این آدم دیگه هیچ ارزشی نداره!

آدمها میتونن از هم ناراحت بشن و همه ما گاهی دوستها و اطرافیان مون رو خواسته یا ناخواسته ناراحت میکنیم. اما خیلی وقتها حتی نمیدونیم طرفمون رو آزرده کردیم. چون طرف مقابل در موردش صحبت نمیکنه! هیچ ایرادی نداره وقتی دلخوریم زنگ بزنیم به طرفمون و باهاش قرار بزاریم، و رو در رو از دلخوریمون بهش بگیم، با آرامش و نه با بی احترامی! خیلی از سوتفاهمات به همین سادگی می تونه از بین بره!

کاش یاد بگیریم که همه چیز تو زندگی، حتی یک نگاه و لبخند ساده هم حرمت داره و کاش یاد بگیریم حرمتها رو نگه داریم!

اگر دوست داشتین نظرتون رو بگید!

پ.ن.1: منظورم از رابطه، هر رابطه ای، نه صرفا رابطه احساسی بین زن و مرد!

پ.ن.2: تو این گوشه دنیا که تعداد ادمهایی که میشه باهاشون معاشرت کنی خیلی کمه، این رفتارها بیش از اندازه به چشم میاد!

/ 0 نظر / 21 بازدید