خوشبختی!

سلام

خوب اول از همه؛ از تمام دوستای خوبم عذر خواهی کنم بابت برداشتن لینک تماس! حالا دلیلش: هیچی یک مشت آدم ابله و بیمار که به خودشون اجازه می دن بدون اینکه ازت اجازه بگیرن برای pm یا mail می زنن! اون چه مطالب جذابی! امروز احساس کردم این آدمهای بیمار اونقدر ارزش ندارن که وقتم رو بابت خوندن مطالبشون هدر بدم! عمرم کوتاهتر از این حرفاس! هرچه قدر هم که آدم بگه بیخیال و از حرفا باز هم ته دلت کمی اعصابت بهم میریزه! خوب نتیجه وقتی داریم جایی زندگی می کنیم که پر از آدمهای بیمار روحی و روانیه، مجبور میشیم اینجوری رفتار کنیم دیگه! هنوز فرهنگ خیلی چیزا رو نداریم! (تاکید می کنم نداریم، منم شامل میشم ها!) بهر حال شرمنده! اونایی که منو تو این مدت شناختن مطمئنم به خودشون نمی گیرن و از دستم ناراحت نمی شن!

دیگه اینکه دیشب با یکی از دوستای خوبم شام رفتیم بیرون. خیلی خوش گذشت حداقل به من. مدتها بود اینقدر آروم نبودم! موزیک عالی، غذای خوب، محیط آروم، سرویس خوب و از همه مهمتر یک همنشین فوق العاده! همه با هم دست به دست هم دادن و یک شب رویایی و یم خاطره خوب رو درست کردن! دیشب دوستم ازم پرسید :بزرگترین آرزوت چیه؟ گفتم : سلامتی و خوشبختی! خندید و گفت: اینکه آرزوی همه است! گفتم: آره اما اکثراً نمی دونن این آرزو، آرزوی خیلی بزرگیه! خوشبختی مفهوم گسترده اس داره! چیزی که مهمه اینه که بلد باشی چجوری زندگی کنی! فهمیدن اینکه چقدر خوشبخت هستی هنره! آدما معمولاً تو زندگیون درک نمی کنن چقدر خوشبختن برای همین هم نمی تونن از زندگیشون لذت ببرن! این کم درخواستی نیست که از خدا بخوای چشمهای بازی بهت بده تا بتونی خوشبختیت رو درک کنی! نگاهم کرد و لبخند زد: جالبه! آرزوی بزرگیه؟ احساس خوشبختی می کنی؟ گفتم: آره. بخصوص الآن.

دیشب دعا کردم: خدایا این روزا و شبها رو ازم نگیر!

آدم ممکنه خیلی وقتها خسته بشه، ناراضی باشه، تو فراز و نشیب زندگی گیر کنه! ممکنه مدارکت رو اونجور که میخوای بهت ندن، ممکنه که کارت برای رفتن درست نشه یا اینکه مثل همیشه طول بکشه( که حتماً مثل همیشه حکتی داره فراتر از درک تو!) اما همه اینا باعث می شن که تو خوشبخت باشی! بخاطر تمام این غصه های ریز و درشته که صبح که از خواب پامیشی علیرغم سر دردت، علی رغم اینکه تا مغز استوخونت یخه، دلت می خواد فریاد بکشی که من چقدر خوشبختم! خدای صد هزار مرتبه شکرت! بخاطر این احساس زیبا، بخاطر تمام لحظه های خوب و بخاطر هزار و یک چیز دیگه!

آدم مگه از زندگیش چی می خواد بیشتر از این! خوونواده خوب، سلامتی و هزار یک چیز کوچیک بزرگ دیگه!چقدر این سرخوشی و لذت زیباست! دلم نیومد بعد از اینهمه غرغر کردنام این حس قشنگ رو باهاتون شریک نشم.

راستی یه سوال از نظر شما خوشبختی یعنی چی؟ برای خوشبخت بودن به چی نیاز دارین؟ چقدر خوشبختین؟

خوش باشین.

  
نویسنده : طناز ; ساعت ۱٠:۳٩ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٥/٩/۱