هوا!!!

سلام

مثل همیشه من حالم خوبه، اوضاع و احوالم هم خوب! زندگی هم مثل همیشه در جریان، گاهی آروم و گاهی پر خروش.

مدتهاست میخوام بنویسم، اما نمیدونم چرا دستم به نوشتن نمیره. انگار حرفی برای گفتن نیست، یا شایدم من برام گفتن سخت شده. نمیدونم. حتی الان هم که شروع کردم نمیدونم از چی میخوام بنویسم.

میدونین اینجا وقتی حرفی برای گفتن نداری، بهترین موضوع بحث شیرین هواست نیشخند نمیدونم این رو قبلا هم گفتم یا نه، اما هوای ملبورن برای خودش حکایتی داره!

اینجا ظاهرا ۴ فصل داریم، مثل همه جای دنیا!!! بهار، تابستان، پاییز و نهایتا زمستان!!! آره میدونم همه اینو میدونین، اینجا مدرسه و کلاس امادگی من نیست!!! اما نکته جالب اینکه، در عمل ما اینجا ۶ فصل داریم!!!

هفته اولی که اینجا بودم، دوستی گفت، اینجا بعضی روزها ۶ فصل سال رو با هم تجربه میکنی، ۴ تا فصلش رو ما میشناسیم ٢ تای دیگه رو نه! اما تجربه شون میکنی!!! اون روز خندیدم، اما درست یک ماه بعد اولین تجربه ۶ فصل سال رو با موفقیت به پایان رسوندم :))

اینجا به همه توصیه اکید میشه که همیشه همراهتون یک کت و یک چتر داشته باشین، مهم نیست هوا تابستانی و ۴٠ درجه است!!! باور نمیکنین میدونم!!! اما حقیقت داره!

هوای اینجا خیلی دگرگون، صبح رو گرم و آفتابی شروع میکنی، بعد در عرض چند دقیقه هوا به شدت سرد میشه و بارون میباره!!! بارون خوبه، شانس بیاریم مثل یک ماه و نیم پیش کار به تگرگ نکشه، اونم چه تگرگی! هر دونه اش به اندازه یک گردو بود!!! باور نمیکنین؟ میدونم!!! اما وقتی این دونه های تگرگ سقف ماشین نو شما رو خراب کرد و کجبور شدید ماشین رو ببرید صافکاری و رنگ، اونوقت باور میکنین!!!

چی میگفتم، آها، هوا، آره خلاصه صبح آفتاب، چند ساعت بعد سرما و طوفان!!! خدا نکنه کار به باد بکشه، که گاهی بادش میتونه از رو زمین بلندت کنه، تازه سوز و سرماس زمستانش که جای خود داره! هوا اینجا معمولا به صفر نمیرسه، اما چون از برف خبری نیست و زمستون معمولا باد میاد اونهم باد از سمت قطب جنوب، هوا حسابی سرد میشه.

اما از حق نگذریم، بهار و پاییز زیبایی داره، یعنی کلا اینجا زیباست! خوبیش اینه همیشه گل هست و درختها هم سبز! این هم از مزایای هوای ملبورن!

اگر روزی  روزگاری هوای سفر به اینجا رو داشتید فکر نکنین چون زمستان یا تابستان فقط برای اون فصل لباس بیارید! به این فکر کنید که دارید وارد شهری میشید که میشه ۶ فصل سال رو در یکروزش تجربه کرد!

گذشته از شوخی، یکی از مزایای شهر ملبورن هوای اینجاست! هوای اینجا یکی از هیجانات زندگی!

خوب همین دیگه!!! دیدید، حالا باور کردید، اینجا وقتی حرفی برای گفتن نیست، میتونین ساعتها در مورد هوا گپ بزنین نیشخند

به امید شروع هفته ای خوش

خوب و خوش باشید

  
نویسنده : طناز ; ساعت ٥:۱٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/۱/٢۸