عطر کاج

سلام

خوبید؟ هوای دل انگیز پاییز رو دارید؟ مدتها بود که دلم هوای بارون کرده بود. دیروز اونقدر ترافیک شدید بود که فکر کردم اگر پیاده برم زودتر میرسم خونه. نتیجه اش شد یک پیاده روی ملایم زیر نم نم بارون. بارونی که نرم نرمک برای خودش میبارید و من که نرم نرمک و به آرومی قدم بر میداشتم. حس خیلی خوبی بود. وقتی رسیدم خونه حس میکردم روحم آروم شده، پاک شدم از هرچه سیاهی و دلگیری.

یک نکته ای رو هنوز نتونستم درک کنم و اونم ارتباط بین هوای ابری و ترافیک وحشتناک شهر! نمی فهمم چرا دو قطره بارون باید باعث شه که فاصله دو تا کوچه، یعنی زمانی حدود ۵ دقیقه، در ۴۵ دقیقه طی بشه؟ اگر ارتباطش رو فهمیدید به من هم بگید.

مدتها بود که عطر کاج بعد از بارون شبانه رو از یاد برده بودم و امروز این عطر دوباره برام زنده شد، درست مثل زنده شدن خاطرات قدیمی، خاطرات کودکی.

امروز، روز آرومی رو شروع کردم. هوای دل انگیز، پیاده روی، موسیقی آرام و نیمه کلاسیک. امیدوارم تا پایان روز هم به همین آرامی سپری بشه.

یک نکته دیگه رو هم هیچوقت درک نکردم و اونم اینکه چرا بعضی ها فکر میکنند اگر وسط خیابون واستند، زودتر ماشین گیرشون میاد؟ و نتیجه این رفتار، تبدیل یک خیابان ٢ باند به ١ باند و حتی گاهی کمتر! ارتباط این یکی رو هم اگر فهمیدید به منم بگید.

  
نویسنده : طناز ; ساعت ۱٠:٢٩ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٩/۱۱