من از تو زرنگترم چون ...!

سلام

من از تو زرنگ ترم چون ...

همیشه به منافع خودم و دوستانم و انسانهای دیگه، فکر میکنم... و برای اینکه از منافع دوستانم باخبر بشم ... هرگز حدس نمی زنم یا سر خود تصمیم نمی گیرم ... و فقط از خودشون می پرسم ... خیلی جالبه، یا بهتر بگم خیلی با مزه است! فکرش رو بکنید آدمی در کنار شما وجود داره که همیشه در کنار منافع خودش به منافع شما هم فکر میکنه ... باور کنید فکر کردن به منافع دیگران کار سختی نیست ... فقط کافیه زمانی که تصمیم گرفتید کاری انجام بدید دقت کنید که منافعی هم برای دیگران داشته باشه ... فکرش رو بکنید اگه همه آدمها در کنار فکر کردن به منافع خودشون منافعی هم برای دیگران در نظر بگیرن ... به تعداد آدمهای روی زمین احتمال وجود داره که منافعی به منافع ما اضافه بشه... انگار، هر لحظه، حتی وقتهایی که شما حضور ندارید، افرادی وجود دارند که مواظب شما هستند و به منافع هم شما میکنن...

- برگرفته از کتاب «من از تو زرنگترم چون ...» نوشته مهدی طباطبائی فر.

این کتاب رو سالها پیش، دوستی، نمیدونم امروز که فکر میکنم نمی دونم باید دوست خطابش کنم یا نه، بهر جهت، این کتاب رو بهم هدیه داد، یکروز ازش پرسیدم خودت این کتاب رو خوندی و پاسخ مثبت بود. سالها بعد به این فکر کردم دلیل این همه کتاب خوندنمون وقتی بهشون عمل نمیکنیم و باورشون نداریم چیه؟ صرفا میخوایم کم نیاریم و بگیم اهل کتاب و مطالعه هستیم؟ یا کتاب میخونیم که دیدگاهی بهتر پیدا کنیم و در زندگی ازش استفاده کنیم؟

این روزها دارم مهمترین تصمیم زندگیم رو میگیرم. نه اشتباه نکنین این مهمترین تصمیم زندگی قطعاً، ازدواج نیست! این مهمترین تصمیم، شخصی ترین تصمیم زندگی من! این روزها حس میکنم تازه خودم رو پیدا کردم، انگار از خواب بیدار شده باشم. انگار که خودت رو کشف کنی، مثل یک تولد دوباره. راه سختی پیشرو دارم، اما قصد کردم که تا انتها برم.

روز خوشی داشته باشید.

  
نویسنده : طناز ; ساعت ٩:٤۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٦/٢٠